Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Aromaterapia - zbawienna moc zapachu

Aromaterapia to stara metoda leczenia zapachami , a konkretnie olejkami eterycznymi o działaniu leczniczym. Wszystkie z nich w różnym stopniu wykazują właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, rozkurczające, rozgrzewające.

Dostosowane odpowiednio do dolegliwości olejki eteryczne wzmacniają odporność organizmu, a także pozytywnie wpływają na stan ducha.


 Istnieje wiele form aromaterapii. Jeśli jeszcze nie wiesz, która będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie, przybliżymy Ci jak wyglądają poszczególne z nich.


Masaż aromaterapeutyczny – to relaksujący masaż ogólny całego ciała lub miejscowy odpowiednio dobranymi olejkami eterycznymi. Taka przyjemność w salonie kosmetycznym wyniesie nas ok. 40zł.


Kąpiel aromaterapeutyczna - Kąpiel w zależności od zastosowanego olejku może mieć działanie rozgrzewające, ochładzające, stymulujące, relaksujące lub uspokajające. Możemy wykonać ją w domu za pomocą odpowiednio dobranych olejków. Wystarczy kilka kropli, by poczuć się zrelaksowanym. By kąpiel nie miała działania osłabiającego, powinna trwać nie dłużej niż 20 minut. Nie jest ona polecana osobom z wrażliwą skórą, gdyż większość stosowanych olejków wywołuje podrażnienia.


Kompres aromaterapeutyczny – Kompresy stosuje się głównie w stanach zapalnych, zespołach bólowych oraz w celu zapobieżenia powstawania opuchlizny. Dzieli się je na dwa rodzaje. Ciepłe lub gorące stosowane są głównie przeciwbólowo, natomiast zimne w ostrych bólach lub nawet przy zwichnięciach i skręceniach kończyn. 


Aromaterapia w powietrzu – czyli Inhalacja , to stara metoda leczenia infekcji górnych dróg oddechowych towarzyszących objawom przeziębienia. Inhalacji nie należy jednak stosować u osób z silnym katarem siennym, astmą i alergią.

Pamiętać musimy, że przed rozpoczęciem stosowania olejków aromatycznych należy skonsultować się z aromaterapeutą, który wskaże ewentualne przeciwwskazania.

autor: MD

Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieCopyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2020