Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Czas na nawilżanie!

Skóra latem skazana jest na wiele czynników takich jak słońce, słona woda czy klimatyzacja, które w znaczy sposób wpływają na jej stopień nawilżenia. Niezależnie od rodzaju skóry, czy jest ona sucha, mieszana bądź tłusta może ulegać wysuszeniu.

Pierwszymi i najbardziej widocznymi objawami odwodnienia skóry jest szorstkość, matowienie, nieprzyjemne uczucie napięcia, łuszczenie, a nawet w późniejszym czasie pieczenie, czy ból. Dlatego tak ważne jest zwłaszcza w okresie letnim stosowanie odpowiednich kuracji nawilżających, które nie tylko sprawią, że nasza cera na nowo odzyska blask i co więcej w widoczny sposób opóźnią procesy starzenia skóry.


W domowym zaciszu


Przede wszystkim zwróćmy uwagę na nasz sposób żywienia. Posiłki powinny być bogate w cynk oraz witaminami z grupy A i E. Bardzo dobre dla skóry jest spożywanie dużej ilości marchwi. Która w swoim składzie zawiera betakaroten – w widoczny sposób poprawiający koloryt skóry. Najważniejsze jest jednak spożywanie dużej ilości wody. Podczas jednego dnia powinno spożywać się ok. 1,5 – 2 litrów niegazowanej wody i ilość ta może być nawet większa podczas upałów. Po drugie nie powinniśmy zapominać o odpowiednio dobrym do naszego rodzaju cery kremie nawilżającym, stosowanym dwa razy dziennie rano i wieczorem na świeżo oczyszczoną skórę. Warto także zaopatrzyć się w kremy, których skład dodatkowo wzbogacony jest w odpowiednie flirty chroniące skórę przed niebezpiecznym promieniowaniem UV. Dodatkowo raz w tygodniu możemy stosować odpowiednie maseczki nawilżające. Możemy skorzystać z gotowych produktów znajdujących się w niemal każdej drogerii, bądź przygotować je samemu dostępnych nam domowych produktów.


W gabinecie kosmetycznym


Zabiegi nawilżające należą do serii uważanych za najbardziej przyjemne i lubiane spośród wszystkich udzielanych w gabinetach kosmetycznych. Głównie seria zabiegów zawiera: peeling, – dzięki któremu pozbywamy się zrogowaciałego naskórka, maseczki intensywnie nawilżającej, nakładaniu specjalnych preparatów, masażu – poprawiającego krążenie naszej skóry. Po każdym zabiegu czujemy nie tylko wątkowo nawilżoną skórę, ale także jesteśmy zrelaksowane. Dlatego warto stosować tego typu zabiegu, również ze względu na to by, chociaż na chwile oderwać się od szarej rzeczywistości i odprężyć się.

 

Autor: A. Gasińska

autor: MD

Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieCopyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2020