Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Ostatnio komentowane

Najczęściej komentowane

Najpopularniejsze artykuły

Czym są nanokosmetyki?

Przez wiele lat przemysł kosmetyczny zmagał się z tym jak zwiększyć przepuszczalność skóry i polepszyć przenikanie składników aktywnych. Rozwiązaniem stała się nanotechnologia. Czym są nanokosmetyki?

Nasza skóra jest naszym pancerzem ochronnym. Bardzo szczelnie chroni nas przed wszelkimi czynnikami pochodzenia zewnętrznego, ale też stanowi barierę w przenikaniu składników aktywnych w głąb skóry. Dlatego też kremy czy inne kosmetyki nigdy nie będą działać tak dobrze, jak wtłaczanie substancji w głąb skóry za pomocą specjalnych przyrządów.

 

By cieszyć się piękną skórą wystarczy kilka prostych czynności. Wejdź i zobacz: Jak dbać o skórę?

 

W 1974 roku Japończyk Norio Taniguchi po raz pierwszy użył sformułowania nanotechnologia, a w 2005 roku krem z użyciem nanotechnologii otrzymał nagrodę miesięcznika Forbes.

 

Co to są nanokosmetyki?


Czym są więc nanokosmetyki? Otóż kosmetyki te oparte są na nanocząsteczkach czyli cząsteczkach, których średnica nie przekracza 100 nanometrów. Jakie to nam daje możliwości? Olbrzymie, bowiem dzięki temu możemy transportować w głąb skóry substancje do tej pory działające jedynie na jej powierzchni.

 

Nie wiesz jaki krem do twarzy wybrać? Zobacz nasze propozycje:

Krem Nivea Soft

Krem na dzień Dax Cosmetics Perfecta Nawilżanie

Krem nawilżająco-regenerujący na dzień Garnier NutriDermist

 

Zastosowanie nanokosmetyków


Daje to olbrzymie możliwości zastosowania i tak, np. kremy działające tylko miejscowo mogą zacząć działać od wewnątrz, a nasza skóra stanie się o wiele bardziej odżywiona. Przemysł kosmetyczny co roku wydaje olbrzymie fundusze na badania nad zastosowaniem nanotechnologii w kosmetyce, a natotechnologia to jeden z priorytetów w dzisiejszej nauce.

 

Nanokosmetyki to nie jedyny wkład nowoczesnej technologii w pielęgnację ciała. Kosmetyka wykorzystuje również laser! Dowiedz się więcej:

Laser w kosmetyce

Laser ablacyjny a nieablacyjny

 

Nie tylko zalety


Niestety nie wszystko jest tak różowe jak mogłoby się wydawać. Część naukowców zastanawia się nad tym jak takie substancje będą działać po ich dostaniu się do krwi. Do tej pory ze względu na duży rozmiar cząsteczek ryzyko było minimalne, a teraz wydaje się to być problemem. Z drugiej strony jednak nad nanokosmetykami jest tyle badań, że ich toksyczność wydaje się być znikoma. Oczywiście wszystkie badania mają swoją cenę więc, nanokosmetyki nie będą kosztować kilku złotych, ale nowości zawsze na początku są drogie. Z drugiej strony jednak nanokosmetyka daje nam tak wiele możliwości związanych z zastosowaniem rożnych substancji od wewnątrz, że warto poświecić tym kosmetykom trochę uwagi.

autor: Izabela Moskal

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieKomentarze

~Ola

2012-02-08 12:54

Nigdy wcześniej nie słyszałam o tego typu kosmetykach, jednak uważam, że pomysł stworzenia produktów które działałyby od środka jest rewelacyjny :) Chętnie wypróbowałabym taki krem do twarzy czy balsam do ciała i zobaczyła czy faktycznie różnica jest zauważalna. Ciekawy artykuł. Czy takie nanokosmetyki mogę dostać normalnie w drogerii?

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2019