Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Ostatnio komentowane

Najczęściej komentowane

Najpopularniejsze artykuły

Depilacja, którą metodę wybrać?

Depilacja jest prostym zabiegiem polegający na usunięciu zbędnego owłosienia. Nie da się jednak ukryć, że z biegiem czasu szukamy coraz to nowszych i lepszych sposobów, by nasze ciało było gładkie. Depilacji możemy dokonać na różne sposoby. Każda z nas powinna wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Depilacja - metody

 

Metod depilacji jest naprawdę wiele, dlatego każda z nas ma szansę wybrać dla siebie sprawiającą najmniej problemów. Najważniejszą rzeczą jest aby ustalić ile czasu, pieniędzy i jak długotrwały efekt chcemy osiągnąć oraz czy jesteśmy bardzo wrażliwi na ból. Obecnie najdoskonalszym i najbardziej trwałym pod względem długotrwałości efektu i bezbolesności jest zastosowanie lasera czyli depilacja laserowa, ale niestety metoda ta jest wciąż droga i nie każdy może sobie na nią pozwolić.

 

By pomóc Ci w dokonaniu wyboru, przygotowaliśmy specjalną listę i krótki opis wszystkich możliwych sposobów depilacji. Oto one:

 

Depilacja maszynką


Jest to depilacja całkowicie bezpieczna, szybka i bezbolesna. A do tego tania. Niestety trzeba często ją powtarzać min. co 2 dni, a po każdym goleniu włoski odrastają grubsze i ciemniejsze. Najlepiej stosować zabieg podczas ciepłej kąpieli, kiedy skóra jest rozgrzana.

 

Depilacja woskiem


Zabieg jest dość bolesny. Są dwa rodzaje wosków: zimy i gorący. Depilacja woskiem drugim sposobem jest przeciwwskazany dla kobiet, które mają problemy z pękającymi naczyńkami, żylakami i owrzodzeniami ud. Jednak efekt depilacji utrzymuje się nawet 3-4 tygodnie, a po każdym kolejnym zabiegu włosy odrastają delikatniejsze.

 

Depilacja depilatorem


Depilator usuwa nawet bardzo krótkie włoski, jednak podczas zabiegu odczuwalny jest ból. Włos jest wyrywany razem z cebulką, nieco poniżej powierzchni skóry, przeważnie nad korzeniem. Odrastające włoski są dużo słabsze, no i skóra pozostaje gładka nawet przez okres 3 tygodni.  Jednak przy depilacji depilatorem nie trudno jest o podrażnienie skóry.

 

Depilacja laserowa


Depilacja laserowa to najskuteczniejsza ale niestety też i najdroższa metoda. Polega ona na trwałym usunięciu nadmiernego owłosienia. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielkie strupki, jednak te dolegliwości ustępują po kilku dniach. Z depilacji laserowej nie mogą przeprowadzać kobiety w ciąży, chore na bielactwo lub łuszczycę oraz przyjmujące leki światłouczulające, retinoidy czy antybiotyki. Po zabiegu depilacji laserowej nie wolno się opalać, używać kosmetyków i leków złuszczających, mydła, toników na bazie alkoholu, spirytusu oraz dezodorantów. Należy też zrezygnować z basenu.

 

Jak widać metody są różne. I myślę, że każda z nas wśród nich znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze, by nie działać wbrew sobie i być zadowolonym ze swojego wyglądu.

autor: Agnieszka Skrzyńska - Michalczezwska

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieKomentarze

~agata

2014-09-29 12:52

jak dla mnie bezkonkurencyjną metoda jest depilacja laserowa. Właśnie skończyłam zabiegi w http://bio-clinic.pl/depilacja-laserowa-laser-diodowy-2/ i jestem bardzo zadowolona. Warto było zainwestować.

~Anka

2011-07-04 12:43

Niestety mam złe wspomnienia związane z używaniem depilatora. Usuwanie włosków było bardzo bolesne i podobnie jak u koleżanki, odrastające włoski wrastały mi w skórę. Efekt - czerwone, swędzące krostki...Dlatego ostatnio nie eksperymentuję, tylko pozostaję przy maszynce.

~Anka

2011-05-19 15:18

Czas odsłonić nóżki drogie Panie.:D Wiosna w pełni, temperatury coraz wyższe...tylko ta depilacja;//// którą metodę wybrać, żeby była tania, bezbolesna i przede wszystkim skuteczna na długi, długi czas??? Posiłkuję się maszynką i depilatorem zamiennie, ale szczerze mówiąc mam już dość! Którą metodę polecacie najbardziej????

~Kinia

2011-04-11 10:18

przez zimę stosowałam depilator...i pomimo stosowania pilingów, włoski wciąż mi wrastaly w skórę...potem zamienilam depilator na maszynkę...ale musiałam golić nózie co drugi dzień.co tez mi nie odpowiadało..suma sumaru, moją idealną metodą okazał się depilator naprzemiennie z maszynką:)Polecam

~Martyna

2010-12-02 13:10

Każdy powinien wybrać swoją najlepszą metodę depilacji. Wiele z nas zapewne najczęściej używa maszynki, gdyż jest prosta w użyciu a golenie tym sposobem zajmuje niewiele czasu. Jednak po depilacji maszynką włoski szybciej odrastają i są kujące, co jak wiadomo nie jest miłym uczuciem. Zapewne ciekawą alternatywą są kremy do depilacji, jednak ja już od dawien dawna stosuje wosk i właśnie tą metodę polecam najbardziej.

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2019