Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Domowe maseczki na włosy

Domowe maseczki na włosy wciąż cieszą się dużą popularnością wśród kobiet mimo, że firmy kosmetyczne zasypują nas coraz to nowszymi produktami i preparatami na włosy. Chcesz poznać babcine recepty na piękne włosy? Zobaczyć jak tanim kosztem można mięc lśniące i zdrowe włosy? Zapraszamy do lektury artykułu o domowych maseczkach na włosy.

Domowe maseczki na włosy przesuszone


Maseczka mleczna
Na umyte włosy nakładamy kilka łyżeczek mleka, najlepsze jest takie prosto od krowy, ale jeśli nie mamy takiego należy wybrać mleko pełnotłuste. Całość owijamy folią i ręcznikiem i zostawiamy na kwadrans. Po upływie czasu, włosy należy spłukać ciepłą wodą.


Maseczka bananowa
Jednego banana należy rozgnieść z dwiema łyżeczkami płynnego miodu i całość wymieszać na jednolitą papkę. Następnie maskę nakładamy na włosy, owijamy folią i ręcznikiem i idziemy się odprężyć. Po upływie trzydziestu minut włosy należy umyć szamponem.

 

Maseczka oliwkowa
Dwa jajka i sześć łyżeczek oliwy z oliwek dokładnie mieszamy, najlepiej w mikserze. Jednolitą papkę nakładamy na włosy, owijamy folią i ręcznikiem i zmywamy wodą z szamponem po dwudziestu minutach.

 

Domowe maseczki na włosy pozbawione blasku


Maseczka jogurtowo - miodowa

Trzy łyżeczki jogurtu naturalnego należy połączyć z dwiema łyżeczkami miodu i jednym żółtkiem. Maseczkę nakładamy na umyte włosy, trzymamy piętnaście minut i spłukujemy ciepłą wodą.


Płukanka cytrynowa
Najpierw należy wycisnąć sok z połówki cytryny a następnie połączyć go z  wodą mineralną w proporcji pół cytryny na pół litra wody. Umyte włosy należy spłukać przygotowana płukanką.

 

Domowe maseczki na włosy przetłuszczające się


Maseczka drożdżowa

Pół kostki Drożdż rozpuść w ¼ ciepłego mleka i wetrzyj w skórę głowy, zostaw na pół godziny a następnie normalnie umyj włosy.


Maseczka z jajek
Całe jajko dokładnie ubij na pianę i zostaw na włosach przez 20 minut. Następnie spłucz włosy i umyj szamponem.

 

Domowe maseczki na włosy zniszczone


Maseczka z żółtka

Jedno żółtko zmieszaj z trzema łyżeczkami piwa, całość nanieś na włosy i trzymaj w foli i ręczniku przez piętnaście minut. Po upływie tego czasu włosy umyj  ciepła wodą i szamponem.

 

Domowe maseczki na włosy blond


Płukanka rumiankowa

Dwie saszetki rumianku włóż do kubka i zalej gorącą wodą, następnie nakryj spodkiem lub małym talerzykiem na dziesięć minut. Gdy płukanka trochę przestygnie, nanieś ją na umyte włosy.

 

Domowe maseczki na włosy ciemne


Płukanka szałwiowa

2 torebki szałwii zalej 200 ml gorącej wody i odstaw na 2 godziny. Po tym czasie płukankę trzeba wmasować we włosy i zostawić na pół godziny. Następnie włosy spłukujemy ciepłą wodą.

 

 

autor: Izabela Moskal

  • Podobne artykuły

Komentarze

~Magda

2011-05-31 16:22

Ale się naczytałam... Teraz zajmuję łazienkę na całe godziny;)

~Dagmara

2011-03-25 10:39

Nie wiem co jajka kurze mają takiego w sobie...ale rzeczywiście poprawiają wygląd włosów i to nie tylko ludzkich. ja stosuję jajka kurze w postaci maseczek a mój pupil (piesek)-wcina je na surowo - efekt jest takie, że włosy nie wypadają, są odzywione i cudnie sie blyszczą:D

~Kama

2011-02-03 10:14

Zastosowałam maseczkę z żółtkiem i piwem...:))))) włosy świetnie się po niej błyszczały a humorek jakoś tak dziwnie fajnie dopisywał...hymm ciekawe co się stało z pozostałymi łyżeczkami piwa po otwarciu buteleczki:))))hehehhe..przecież nie mogło się zmarnować:)))

~Patrycja

2010-11-25 10:51

Właśnie poszukuję sposobu na moje zniszczone włosy, a tutaj taka wskazówka:) Dzięki, wkrótce wypróbuję :)))

~Ela

2010-11-16 15:59

Fajne te maseczki, ciekawe czy skuteczne

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2021