Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Fenomen spa

Masaże, upiększające zabiegi i aromatyczne kąpiele, to coraz modniejszy w ostatnim czasie sposób na urlop. Wypoczywają tak ludzie młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni, a zdarza się, że nawet dzieci… Spa po prostu przyciągają wszystkich.

Pobyt w spa uważany jest za pewnego rodzaju inwestycję. Inwestycję w dobre samopoczucie, poprawę wyglądu, ale również inwestycję w zdrowie. Masaże, aromaterapie czy inne zabiegi dają nam uczucie atrakcyjności, odprężenia i przywracają utracone chęci do działania oraz energię. Mimo tego, iż takie wyjazdy nie należą do tanich cieszą się ogromną popularnością. Bo kto nie marzy o porządnym wypoczynku po całym tygodniu ciężkiej pracy… I właśnie do tego typu wyjazdów idealne są spa – na weekend.

 

Sanus per aqua

 

Spa to skrót łacińskiej sentencji "sanus per aqua", oznaczającej "zdrowie przez wodę". Jest to filozofia, w której dobroczynne właściwości wody sprzyjają osiągnięciu harmonii pomiędzy ciałem, a umysłem. Głównym celem zabiegów w spa jest uspokojenie, pobudzenie do aktywności zmęczonego ciała, polepszenie kondycji, odstresowanie i upiększeni. Będąc w spa zapomina się o wszelkich troskach i o niedoskonałościach ciała, dzięki czemu zabiegi pielęgnacyjne odnoszą stuprocentową skuteczność.

Ośrodki Spa

 

Polskie ośrodki spa oferują tak szeroki zakres zabiegów na twarz i ciało, że nawet najbardziej wybredny klient znajdzie coś dla siebie. Spa to miejsce wyjątkowe, zapewniające idealne warunki do relaksu oraz poprawy urody i zdrowia. Towarzyszące nam na co dzień zmęczenie i problemy pozostają na zewnątrz - w spa jest czas i miejsce wyłącznie na przyjemności. Do wyboru mamy minimum kilkanaście zabiegów na ciało i twarz.

 

Masaże

 

Podstawowym zabiegiem królującym w spa jest masaż. Są jednak różne rodzaje masażu m.in. masaż leczniczy, poprawiający kondycję kręgosłupa czy też masaż odchudzający, który rozbija komórki tłuszczowe. Dziś do najpopularniejszych należą jednak masaż ajurwedyjski, w którym ciało, włosy i twarz kuracjuszki polewa się ciepłym olejem oraz masaż gorącymi kamieniami - na kręgosłup i twarz kładzie się rozgrzane płaskie kamienie.

 

Kąpiele Spa

 

Drugim, niezwykle ważnym elementem są kąpiele. Te tradycyjne, czyli w gorących źródłach, solankach czy borowinie, coraz częściej ustępują miejsca kąpielom w specjalnych kapsułach spa. Te niesamowite urządzenia spełniają kilka funkcji, m.in. sauny parowej, biczów szkockich i masażu wibracyjnego. W kapsułach możemy zafundować sobie kąpiel rozluźniającą, oczyszczającą bądź też wzmacniającą.

 

Relaks i odprężenie

 

Po kilku dniach spędzonych w spa czujemy się więc jak „nowo narodzeni”. Zrelaksowani, naładowani pozytywną energią i chęcią działania możemy ruszać do pracy. Morał z tego taki, że do spa wybrać się warto. Nie za często, bo przestaniemy doceniać jego walory, ale od czasu do czasu, na poprawienie nastroju.

autor: Agnieszka Skrzyńska - Michalczezwska

Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieCopyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2020