Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Ostatnio komentowane

Najpopularniejsze artykuły

Gorące źródła na Węgrzech

Na Węgrzech jest ok. 135 źródeł termalnych o działaniu leczniczym. Powstały one w wyniku odwiertów naftowych. Ropy jednak nie znaleziono ale zamiast tego Węgrzy mają inne bogactwo – właśnie owe źródła.

Łaźnie termalne, zwane na Węgrzech fürdő lub gyógyfürdő, służą do kąpieli i relaksu. Są otwarte przez cały rok i mieszczą się w „cudeńkach architektonicznych”, czyli zabytkowych budynkach. Tam mamy do wyboru kilka basenów o różnej temperaturze i łaźnie: suche i parowe. Co ciekawe są takie termy, w których obowiązują dni damskie i męskie, czyli kąpiel bez kostiumów.

 

Dowiedz się więcej o wpływie wody termalnej na nasz organizm. Zobacz: Baseny termalne

 

Sarvar położone niedaleko austriackiej granicy słynie właśnie ze źródeł. Woda wydobywana jest z 1200 metrów i ma temperature ok. 43°C. Właściwości lecznicze tej wody doceniają ci, którzy cierpią na choroby narządów ruchu. Z głębokości 2000 metrów wydobywana jest woda o dużej zawartości soli i temperaturze sięgającej aż 83°C. Po odparowaniu uzyskuje się z niej słynne „Sarvarskie kryształki”, które wykorzystywane są w zabiegach łagodzących schorzenia narządów ruchu, dolegliwości dermatologiczne oraz ginekologiczne.

 

Znanym kąpieliskiem termalnym jest Tiszaujvaros. Jedno z młodszych miast na Węgrzech. Wykorzystywane wody o temperaturze 57°C. Leczy się tu głównie choroby zapalne narządów kobiecych i układu moczowego, schorzenia reumatyczne. Oprócz basenów leczniczych znajduje się tu także kompleks dla dzieci. 

 

Nie możesz wyjechać na Węgry a chcesz skorzystać zarówno z dobrodziejstw gorących źródeł, jak i sprawić przyjemność dzieciom? Pojedź na Słowację! Zobacz: Tatralandia na Słowacji

 

Także w popularnym Hajdúszoboszló znajduje się część termalna - masaże suche i podwodne, inhalacje, komory solne, a woda ma temperaturę od 24 do 38 stopni Celsjusza i jest schłodzona bo ta z odwiertu ma 73 stopnie.

 

Chcesz spędzić weekned ciesząc się relaksem w basenach termalnych, a nie możesz wyjechać na dłużej? Zobacz jakie właściwości mają gorące źródła w naszym kraju i Czechach:

- Gorące źródła w Polsce

- Gorące źródła w Czechach

 

W Cserkeszőlő (Północna Nizina Węgierska) znajdują się 4 Baseny termalne kryte i 3 na wolnym powietrzu. Temperatura to: 36, 37, 38 stopni Celsjusza. Są tam rury do masażu a także “bąbelki”.

W okolicach Tiszakecske znajdują się dwa kąpieliska termalne. Tamtejsza woda działa zdrowotnie na schorzenia kręgosłupa, reumatyczne, stawów i mięśni oraz choroby ginekologiczne.

Termalną ofertę mają też: Mezokovesd, Debreczyn (woda alkaliczno-chlorkowa), Gyula, Berekfurdo.

 

Zobacz co mogą zaoferować baseny termalne zlokalizowane w Polsce:

- Baseny termalne w Szaflarach

- Termy w Bukowinie Tatrzańskiej

- Termy Mszczonów

- Termy w Uniejowie

 

 

Źródło: www.wegry.yoyo.pl

 

autor: MD

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieCopyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2018