Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Ostatnio komentowane

Najpopularniejsze artykuły

Gorące źródła w Czechach

Gorące źródła w Czechach to walory leczniczo-regenerujące połączone z urokliwą atmosferą miejsca.

Tak właśnie jest chociażby w Franiciszkowych Łaźniach . Autor „Fausta” Wolfgang Goethe określił to miejsce mianem „raju na ziemi”. I miał rację bo umiarkowany podgórski klimat, okoliczne lasy, zadbane parki miejskie oraz sady i oczywiście walory lecznicze uzdrowiska zasługują jak najbardziej na takie określenie. W Franiszkowych Łaźniach do wyboru mamy 23 źródła mineralnych wód o właściwościach leczniczych, borowinę oraz naturalne złoża gazu źródlanego wykorzystywane w leczeniu układu krążenia, serca i chorób kobiecych.

 

Poznaj inne kurorty w Czechach, które wykorzystują właściwości wód geotermalnych, zobacz: SPA w Czechach


Skorzystać możemy także z Aquaforum, przypominającego rzymskie łaźnie i atrakcjami takimi jak: kryty tobogan, zjeżdżalnie, restauracja i snack bar. Wszystko to na powierzchni 1 500 m2.


Warto dodać, że oprócz Goethego przebywała tu również zona Jana Matejki – Teodora, Beethoven i Bożena Nemcova – wybitna czeska pisarka.

Nie mniej urokliwie jest w Mariańskich Łaźniach – klimat podobny do tego w Franciszkowych i równie bogate zapasy natury. Będąc tam wyleczymy się z dolegliwości układu ruchu oraz chorób nerek. Panujące tam warunki korzystnie wpływają także na układ oddechowy i trawienny.


Ponadto kompleks Wellness & SPA stylizowany na rzymskie łaźnie, a tam: baseny, sauny, hydromasaże , wszystko oczywiście w pięknej stylistyce i architektonicznej estetyce.

 

Chcesz spędzić niezapomniany weekend Spa w Czechach? Koniecznie sprawdź ofertę hoteli Spa w najpopularniejszych miastach:

- Hotele Spa w Karlovych Varach

- Hotele Spa w Libercu

- Hotele Spa w Pradze

 

Najbardziej znane są chyba jednak Karlove Vary czyli termalne źródła, kilometry leśnych ścieżek, idealne warunki klimatyczne i świetne warunki na odpoczynek. Znajdujące się tam wody geotermalne zawierają bogate związki dwuwęglanowe, siarczanowe, chlorowe oraz sodowe. Takich źródeł w uzdrowisku jest ok. 100, a ich temperatura zaczyna się na od 41 stopniach Celsjusza, a kończy na 72. Zasób wód w Karlovych Varach wykorzystuje się nie tylko do kąpieli, ale i do kuracji pitnej.


Uzdrowisko ma bogatą ofertę: okłady borowinowe , terapię ruchową, gimnastykę leczniczą, masaże tradycyjne i SPA. Pobyt tam wpływa korzystnie na przemianę materii, choroby cywilizacyjne, likwiduje stres i zmęczenie oraz nadwagę.

40 km od Ołomuńca znajdują się urokliwe Teplice nad Becvou . Źródła mineralne tego uzdrowiska bogate są w dwutlenek węgla. Jest to idealne miejsce dla osób z chorobami układu krążenia i chorobami serca. Oprócz typowych zabiegów zdrowotnych, uzdrowisko wyposażone jest także w obiekty sportowe, na których zagrać można w tenisa, minigolfa, skorzystać z skorzystać z fitness centrum czy basenu.

Położone w dolinie parku krajobrazowego Luhacovice to miejsce jak z bajki. Źródła mineralne, mistyczne zakątki, secesyjne domy i fontanny – czy można chcieć więcej?


Eksperci uznali Luhacovice za jedno z najzdrowszych uzdrowisk w Europie, a to za sprawą wysokiej zawartości minerałów oraz dwutlenku węgla w tamtejszych źródłach. Jeśli cierpisz na dolegliwości układu oddechowego, trawiennego, aparatu ruchu czy cukrzycę to miejsce jest dla ciebie idealne.

 

Nie możesz wyjechać do Czech? Dowiedz się więcej o gorących źródłach w Polsce:

- Termy w Uniejowie

- Baseny termalne w Szaflarach

- Termy w Bukowinie Tatrzańskiej

- Termy Mszczonów

 

Źródło: www.family-tour.pl

autor: MD

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieCopyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2017