Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Gorące źródła w Polsce

Gorące źródła w Polsce  wykorzystywane są dopiero od niedawna jednak infrastruktura termalna ciągle się powiększa i z roku na rok oferta staje się bogatsza.

Termy Uniejów


Uniejów to typowo turystyczne miasteczko. W 2008 roku otwarto tam termy Uniejów z gorącymi solankami leczniczymi. Na kompleks składają się trzy niecki basenowe: pływacka (od 27 do 32°C), solankowa (od 33 do 36°C) i niecka dla dzieci (od 3o do 32°C). Ponadto znajduje się tam zespół wellness & SPA z sauną fińską suchą, turecką parową i aromaterapeutycznym tepidarium z podgrzewanymi leżankami.

 

Na terenie uzdrowiska znajduje się gabinet balneologiczny oferujący kąpiele perełkowe (na choroby stawów, mięśni, żylaki, zmiany skórne alergiczne, bezsenność i nerwicę); body detox czyli usuwanie toksyn z organizmu; inhalacje wodami mineralnymi idealną na choroby dróg oddechowych, stany depresyjne, bóle głowy, przeziębienia, zapalenie oskrzeli, zatoki, nerwobóle, stany wyczerpania fizycznego i psychicznego, alergie; cała gama masaży: lecznicze, izometryczne, odchudzające, relaksacyjne, masaż tybetański masaże limfatyczne i sportowe. W termach Uniejów zadbać można o swoje zdrowie i urodę kompleksowo.

 

Dowiedz się więcej o basenach termalnych w Polsce i dobroczynnym wpływie gorących źródeł na nasze zdrowie. Wejdź  i zobacz: Baseny termalne

 

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej


W 2008 roku otwarto termy w Bukowinie . Jest to swoiste połączenie tradycji z nowoczesnością. W komfortowych warunkach możemy skorzystać bowiem z …mocydełka (brodzik), bulgotnika (basen z hydromasażem), zostawnicy (basen o głębokości1,3m), zohyliny (miejsce do odpoczynku) czy pływackiej płani (basem zewnętrzny). Jeśli sauna to tylko góralska, a jeśli kąpiel to w góralskiej beczce.

 

Woda w basenach otwartych jest gorąca i zachowuje temperaturę od 30 do 34 st. Celsjusza, mimo dużego mrozu zimą. W termach w Bukowinie znajduje się gabinet poprawy zdrowia i sylwetki. Vacu Fitness zlikwiduje celulit i tkankę tłuszczową; Turbo Sonic zadba o nasze mięśnie, a masaż zrelaksuje, odpręży i doda nowych sił.

 

Aqupark Zakopane


Aquapark w Zakopanem oprócz basenów pływackich i rekreacyjnych ma również basen z wodą geotermalną (28,5 °C). Z basenu można podziwiać Giewont oraz całe pasmo Tatr Zachodnich. Z drugiej strony roztacza się piękny widok na Gubałowkę i jej otoczenie. W ofercie jest również jazzuzi, sauny i pokoje relaksacyjne.

 

Będąc w Zakopanem trzeba koniecznie odwiedzić naszego południowego sąsiada, gdyż Słowacja słynie nie tylko z pięknych widoków, ale również wspaniałych aquaparków. Jeżeli o nich nie słyszałeś, zobacz: Aquaparki i baseny termalne na Słowacji

 

Termy podhalańskie

 

Termy Podhalańskie w Szaflarach oferują nam dwa baseny wewnętrzne, dwa zewnętrzne. Temperatura wody w basenach utrzymywana jest w zakresie od 30°C do 38°C. Możemy skorzystać w nich z hydromasażów. Wkrótce otworzona ma być nowa część - Spa & Wellness.

 

Nie możesz wyjechać w góry i szukasz podobnego miejsca na Mazowszu? Zobacz: Termy Mszczonów

 

Jakie obiekty warto jeszcze odwiedzić?

 

- Aquapark w Sopocie

- Druskienniki Aquapark

 

autor: MD

  • Podobne artykuły

Komentarze

~Alicja

2011-03-18 13:37

Leszek masz zdecydowana rację

~Leszek

2011-03-18 13:31

za mało w Polsce mamy aquaparkow

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2021