Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Jak chronić włosy przed słońcem

Latem nie tylko nasza skóra potrzebuje skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Promienie UV są w równym stopniu groźne dla niej, jak i dla włosów. Warto więc wiedzieć, na czym powinna polegać prawidłowa pielęgnacja włosów, gdy upał daje się we znaki.

Gdy latem z lubością oddajemy się kąpielom słonecznym, dbamy o to, by jak najczęściej stosować kremy i balsamy z filtrem. Także po opalaniu aplikujemy kojące preparaty. A jak dbamy o włosy latem? Brak odpowiedniej ochrony przed działaniem promieni UV na nasze kosmyki, to jedno z najczęstszych letnich przewinień!

 

 

Sprawdź, do czego może prowadzić brak ochrony przed promieniami UV, wejdź: Fotostarzenie skóry

 

Jak słońce wpływa na włosy


Pozbawione blasku, szorstkie i mające rozdwojone końcówki – tak często wyglądają włosy po upalnym i słonecznym lecie. Jednak to nie wszystkie szkody, jakie mogą im wyrządzić promienie UV. Zbyt częste i długie wystawianie włosów na słońce, prowadzi do ich przesuszenia, a później także uszkadzania ich wewnętrznej struktury. Jednak to nie wszystko, trzeba też pamiętać, że promienie UV niszczą pigment włosa, co jest jedną z głównych przyczyn ich nadmiernej łamliwości, oraz powodują utlenianie melaniny, która chroni kosmyki przed słońcem!

Dowiedz się również, jak dbać o skórę zobacz: Bezpieczne opalanie

Szukanie ochłody w wodzie także nie jest dla naszych włosów dobrym rozwiązaniem. Podczas każdej kąpieli gromadzą się na nich krople, działające jak soczewka. Zatem niszczycielski wpływ słońca na włosy staje się jeszcze większy!

 

Jak dbać o włosy latem


Chcąc zadbać o piękne włosy latem, koniecznie trzeba stosować odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Wybierając szampon i odżywkę należy sięgać po kosmetyki mające w swoim składzie filtry UV, olejki roślinne i witaminy. Wzmocnią one strukturę włosa i przygotują na spotkanie ze słońcem.

Szukasz odpowiedniego dla swoich włosów szamponu? Zobacz polecane przez nas produkty, wejdź:
Szampon L'Oreal Professionnel Vitamino Color Shampooing
Szampon do włosów suchych i łamliwych Farmona Radical
Szampon nadający objętość Farmona Radical

Oprócz tego, codzienna pielęgnacja włosów powinna zostać uzupełniona kuracją za pomocą maski. Kosmetyk ma bardziej skoncentrowany skład, dzięki czemu w ciągu kilku chwil poprawia stan zniszczonych kosmyków. Przed każdym wyjściem z domu warto stosować także lekkie mgiełki lub spraye ochronne, które stworzą dodatkową barierę dla szkodliwego promieniowania UV.

Nie wiesz, jaka maska do włosów jest najlepsza? Sprawdź zaproponowane przez nas kosmetyki, zobacz:
Maska do włosów L'Oreal Professionnel Intense Repair
Maska regenerująca L'Oreal Professionnel Absolut Repair
Maska do włosów suchych i zniszczonych Malwa


Podczas urlopu warto również dać wolne włosom, rezygnując z codziennej stylizacji suszarką, gorącą lokówką oraz prostownicą. Po umyciu delikatnym szamponem najlepiej pozostawić je, by wyschły w sposób naturalny.

Ostatnią kwestią o jakiej należy pamiętać, szukając sposobu na piękne włosy latem, jest oczywiście nakrycie głowy. Świetnie sprawdzi się tu słomkowy kapelusz czy piękna chusta, które będą doskonałym dopełnieniem wakacyjnej plażowej stylizacji.

autor: Katarzyna Stępień

  • Podobne artykuły
Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2021