Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Jak stosować olejki eteryczne?

Olejki aromatyczne to niezwykły prezent, który otrzymaliśmy od natury. Nie tylko poprawiają nasze samopoczucie, ale również świetnie wpływają na wygląd. Jednak podczas ich używania warto kierować się kilkoma zasadami - niżej podpowiadamy jak stosować olejki eteryczne.

Aromaterapia to świetny sposób na odstresowanie się - szczególnie gdy korzystamy z profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym. Jednak olejki eteryczne można stosować także w domowym zaciszu, ale takie domowe Spa wymaga przestrzegania kilku zasad bezpieczeństwa.Zastanawiasz się jakie korzyści mamy z zabiegu aromaterapii? Wejdź i zobacz: Aromaterapia

Jak stosować olejki eteryczne, żeby czerpać z nich same korzyści? Przede wszystkim trzeba zachować ostrożność i pamiętać, że olejki zapachowe nie są wskazane dla alergików, kobiet w ciąży, osób z nadciśnieniem i chorobami układu krążenia oraz dzieci do 12 lat. Oprócz tego trzeba pamiętać, aby nie aplikować olejków eterycznych bezpośrednio na skórę lub doustnie. Przed aromatycznym masażem należy je wymieszać, np. z olejem roślinnym. Nie wolno również zwiększać dawkowania olejków!

Dowiedz się więcej o właściwościach najpopularniejszych olejków aromatycznych, zobacz:
Olejek eukaliptusowy i jego kosmetyczne właściwości
Olejek grejpfrutowy
Olejek ylang ylang i jego kosmetyczne właściwości

Kolejną zasadą, którą trzeba bezwzględnie zachować jest przeprowadzenie testu uczuleniowego. Wystarczy jedną kroplę wybranego olejku eterycznego wymieszać z łyżeczką oleju roślinnego i zaaplikować na skórę w niewidocznym miejscu, np. za uchem. Jeśli w ciągu 12 godzin odczujemy dyskomfort w postaci pieczenia czy swędzenia nie można używać danego olejku! Jeżeli nie wystąpiły żadne reakcje alergiczne i z powodzeniem stosujemy olejki aromatyczne, warto co jakiś czas je zmieniać i nie przyzwyczajać się do jednego zapachu.

Możesz również wykorzystać swoje ulubione zapachy i samodzielnie stworzyć perfumy! Zobacz: Jak zrobić perfumy

Jeśli chcemy zrelaksować się przy aromatycznym masażu, koniecznie wcześniej musimy sprawdzić czy na skórze nie występują podrażnienia lub ranki. Z kolei próbując kąpieli z olejkiem aromatycznym nie można mieszać go z żadnym innym płynem zapachowym. Gdy przypadkiem olejek dostanie się do oczu najlepiej przemyć je mlekiem, gdyż olejki eteryczne bez problemu rozpuszczają się w tłuszczach.

Sprawdź jak jeszcze można wykorzystać właściwości olejków eterycznych, wejdź:
Aromaterapia na trądzik
Olejki eteryczne nowym sposobem na cellulit

Pamiętając o tych kilku podstawowych zasadach będziemy cieszyć się piękną i naturalnie zadbaną skórą.

autor: Katarzyna Stępień

  • Podobne artykuły

Komentarze

~Majka :)

2013-01-21 16:31

Wydaje mi się że w profesjonalnych gabinetach masażu wykorzystuje się tyko takie olejki które nie uczulają, tego jest taki wybór że trudno by było zrobić testy na wszystkie zapachy. Mogę się mylić. Ja najbardziej lubię korzystać z aromaterapii w domu stosując domki aromaterapeutyczne albo idąc do sauny gdzie rozpylają delikatne zapachy. To genialnie relaksuje!

~karola

2013-01-09 16:15

Nie słyszałam o tych wszystkich zasadach. Szczerze mówiąc, to myślałam, że olejki mają tylko relaksować i ładnie pachnieć :) Więc przed masażem muszę sobie zrobić jakieś testy uczuleniowe?

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2021