Kawitacja bądź jak kto woli peeling kawitacyjny to jeden z ostatnich osiągnięć współczesnej kosmetologii. Jak wygląda kawitacja? Czy peeling kawitacyjny jest bolesny? Na te i inne pytania postaramy odpowiedzieć w poniższym artykule.
Na czym polega kawitacja?
Kawitacja wykorzystuje działanie ultradźwięków. W kosmetyce, podczas zabiegu zwilżona skóra traktowana jest wibracjami ultradźwiękowymi co powoduje tworzenie się mikroskopijnych pęcherzyków gazu, zmianę ciśnienia i kolejne reakcje fizyczne, a w efekcie złuszczenie zrogowaciałych komórek naskórka.
Kawitacja i jej efekty
Peeling kawitacyjny to bardzo dobra i szybka metoda oczyszczania skóry. Stosowany regularnie bardzo szybko przynosi efekty:
Oczyszczanie skóry - po kawitacji skóra jest dokładnie oczyszczona z brudu, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum.
Usunięcie zaskórników - kawitacja pomaga pozbyć się zaskórników i różnego rodzaju niedoskonałości.
Usuwa martwy naskórek - nawet jeśli nie mamy problemu z cerą, to zalegający, martwy naskórek powoduje, że wygląda ona szaro i jest pozbawiona blasku. Kawitacja bardzo dobrze usuwa zrogowaciałe komórki naskórka i przywraca naszej skórze zdrowy i promienny wygląd.
Usuwa przebarwienia - kawitacja pomocna jest przy drobnych plamkach i przebarwieniach. Oczywiście jeśli mamy z tym poważny problem nie będzie to spektakularny efekt ale u osób z małymi niedoskonałościami przynosi bardzo dobre rezultaty.
Wyrównuje koloryt skóry - po peelingu kawitacyjnym skóra zdecydowanie lepiej wygląda, ma równomierny koloryt i jest rozświetlona.
Poprawia mikrokrążenie - kiedyś uważano, że dziewczęta powinny mieć policzki rumiane jak jabłuszka. Dzisiaj nikt od nas tego nie wymaga ale delikatne rumieńce dodają blasku i powodują, że cera wygląda zdrowo i świeżo. Za pomocą kawitacji można osiągnąć bardzo delikatny efekt ale od razu poprawiający wygląd.
Stymuluje regeneracje i metabolizm - dobrze wykonany peeling kawitacyjny poprzez działanie ultradźwięków na tkanki nie tylko oczyści ale i odnowi skórę. Po pierwsze pobudzi komórki do regeneracji a po drugie przyspieszy wymianę tlenową. Dzięki temu skóra dłużej będzie wyglądać młodo.
Pobudzi fibroblasty do pracy - ultradźwięki w kosmetyce są bardzo skuteczne dlatego zarówno one jak i mikromasaż skóry wspomagają produkcję kolagenu i elastyny przez fibroblasty. Pomoże to na dłużej cieszyć się skórą bez zmarszczek.
Poprawi wygląd blizn - nawet jeśli pozbędziemy się trądziku to często jako pamiątka po nim pozostają szpetne blizny. Pozbycie się ich do końca jest niemożliwe, ale dzięki kawitacji można poprawić ich wygląd.
Odświeża skórę - korzystając z kawitacji możemy poprawić nie tylko wygląd twarzy ale i dłoni czy pleców. Szpecące pryszcze na plecach są zmorą każdej pani chcącej wskoczyć w suknię z odkrytymi plecami czy strój kąpielowy. W przypadku pleców zwykle domowe peelingi nie przyniosą takich efektów jak dobrze wykonany zabieg kawitacji. Nawet jeśli nie jest on specjalnie przyjemny to warto chwile pocierpieć by cieszyć się odświeżoną i gładką skórą.
Przygotowuje skórę na przyjęcie substancji aktywnych - kawitacja powoduje powstawanie kanałów w warstwie rogowej co umożliwia lepszą penetracje substancji aktywnych zawartych w kremach czy serum. Zjawisko to może być wykorzystane przed sonoforezą aby polepszyć wnikanie substancji odżywczych w głębokie warstwy skóry.
autor: Izabela Moskal