Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Kolorowy makijaż

Nasze skarby często lubimy zatrzymywać jedynie dla siebie – nie uniknąłem tego i ja. Z czasem jednak zrozumiałem, iż największym szczęściem jest możliwość dzielenia się z innymi – choćby nawet wiedzą lub doświadczeniem.

Toteż już dzisiaj chcę zabrać Was w magiczną podróż do krainy piękna i koloru. Zapraszam Państwa do lektury naszego nowego cyklu artykułów. Poświęcony on będzie definicji piękna, a więc makijażom. Dzisiaj – tytułem wprowadzenia Państwa w temat – pozwolę sobie na dawkę ekspresji – której każdy z nas powinien poszukiwać na co dzień.

Życie w ciągłym biegu – to chleb powszedni współczesnej kobiety nastawionej na sukces zawodowy. Pobudka o szóstej rano, szybka kawa, i codzienne sprawunki – to przykładowy plan dnia wielu z Was. Nie możemy się zatrzymać, stanąć w miejscu, a już na pewno spojrzeć za siebie. Praca, stres i ciągły bieg odsuwa nas od prostych przyjemności, a więc od odczuwania szczęścia, od uśmiechu na twarzy – a to dziwne, bo tak niewiele trzeba, aby ten uśmiech się pojawił.


Terapia kolorem

 

W makijażu zawsze fascynował mnie fakt, że jego definicja przeistacza się w czyn. Często powtarzam i powtarzał będę jeszcze długo, że makijaż ma za zadanie wnieść kolor w nasze codzienne, szare życie. Kolor bowiem, który jest nieodzownym elementem makijażu – ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Niektórzy naukowcy już dzisiaj twierdzą i są w tym bardzo przekonujący, że oddziaływanie poszczególnych barw może nawet leczyć, np. leczyć mogą barwne impulsy świetlne. Barwa wpływa na funkcjonowanie ludzi i ich reakcję na środowisko zewnętrzne, a więc – stosując barwne makijaże, możemy poprawić sobie humor, a ponadto lub przede wszystkim wpłynąć na ludzi przebywających w naszym towarzystwie. I tu właśnie makijaż wyprzedza swoją definicję – bo upiększa nie tylko nas, ale upiększa świat również innym i niesie nutkę przyjemności.

 

Już wiemy, że w tym sezonie powinniśmy stawiać na kolor. Warto jednak dowiedzieć się jak wykonać makijaż odpowiedni dla typu urody. Zobacz: Makijaż dla blondynki


Według naukowców, a wierzę im całkowicie w tej kwestii, obcowanie z odpowiednio dobranym kolorem, może wpływać na nasze zdrowie, ale przede wszystkim samopoczucie. Przed nami chłodny okres roku, który skłania do refleksji, a na pewno przyczyni się do gorszej kondycji psychicznej.

 

Dlaczego więc nie zastosować terapii kolorem w makijażu? Aby dowiedzieć się w jakich barwach na powiece będziesz czuła się dobrze – poszukaj inspiracji: przejrzyj albumy oraz kartki z wycieczek, poznaj swoje pasje oraz co tak naprawdę ma na Ciebie dobry wpływ. To wszystko poskładaj w jedną całość i zaprojektuj swój własny image. Ten zabieg zaowocuje zwiększoną akceptacją siebie, co w efekcie pozwoli Ci osiągać większe sukcesy w życiu.

 

Kolor sprawdza się zarówno na powiekach, jak i na ustach. Zobacz więc najlepsze szminki:

- Szminka Chanel Rouge Coco Hydrating Creme Lip Colour

- Szminka Maybelline Color Sensational

- Szminka Sephora Lip Attitude Glamour

 

Jak wykonać makijaż

 

Dobrze wykonany makijaż oczu to nie tylko odpowiednia technika nakładania cieni ale również perfekcyjnie dobrane kolory do indywidualnego typu urody i cery. Kolorowy makijaż charakteryzuje się bogactwem barw, często ekstrawaganckich i nietypowych. Każda kobieta jest jedyna w swoim rodzaju i inna barwa lepiej podkreśla kontur oczu. Zanim wykonasz kolorowy makijaż poszukaj inspiracji. Przejrzy albumy ze zdjęciami, rozejrzyj się w swoim otoczeniu, poznaj siebie aby zobaczyć co ma na Ciebie największy wpływ. Wszystkie elementy złóż w jedną całość i zaprojektuj swój własny niepowtarzalny image. Terapia kolorem nie tylko doda Ci uroku ale także zwiększy pewność siebie. Wykonując makijaż nie zapominajmy o oprawie oka, dlatego też regulacja brwi jest w tym wypadku konieczna. Nie zapominajmy także o rzęsach. W każdym dobrym salonie kosmetycznych wykonuje się profesjonalne przedłużanie rzęs, które sprawi, że nasze oczy będą wyglądać olśniewająco.

Idealnym podkreśleniem każdego makijażu jest wytuszowanie rzęs. Zobacz co oferują Ci różne marki profesjonalnych tuszy to rzęs:
- Tusz Max Factor Masterpiece
- Tusz do rzęs Maybelline Volum Express One by One
- Tusz do rzęs Avon Super Enchant Mascara

 

Przystępując do wykonania makijażu, ja również najpierw poznałem naszą modelkę – Justynę, przeprowadziłem z nią wywiad: dowiedziałem się co ją przeraża, a co bawi, rzuciłem okiem na jej typ urody i dodałem od siebie nutkę kreatywności – już wtedy wiedziałem, że świetnie poczuje się w rajskim makijażu, który osłodzi jej chłodniejsze dni. Udało się, sesja zdjęciowa przyćmiła nasze oczekiwania, a Justyna w roli modelki wypadła świetnie. Była pewna siebie, a kolory użyte w makijażu zdradziły jej prawdziwą osobowość, jej uśmiech jest w pełni naturalny. Uśmiech nie schodził również z ust ekipy technicznej pracującej przy sesji, a to oznacza, że udowodniliśmy słuszność powyższej teorii koloru!

 

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Nie tylko kreacja sylwestrowa musi być olśniewająca ale także makijaż. Przeczytaj: Makijaż sylwestrowy

Rajski ptak w trzech punktach.
- Podkład powinien również chronić. Na rynku dostępne są już produkty profesjonalne, wzbogacone o wiele witamin, sięgaj po nie, gdyż profilaktyka w kosmetyce to podstawa.
- Róż nakładaj tylko jeden raz, dokładanie kolejnych warstw może wywołać plamy, uzyskasz wówczas efekt odwrotny do zamierzonego. Cera powinna wyglądać świeżo.
- Żółty i zieleń to duet doskonały, a jeżeli dodamy do tego morską bryzę w postaci błękitu, osiągniemy oszałamiający efekt! Górną powiekę w całości pokryj żółtym cieniem. Na tym gruncie możesz stworzyć bajeczne motywy z zielenią, żółcień wspomoże cieniowanie zieleni, uzyskasz dzięki temu całą gamę barw pośrednich. Dolną powiekę zaakcentuj błękitem. Na koniec wzdłuż dolnej oraz górnej powieki poprowadź eyeliner, rozetrzyj go przy pomocy czarnego cienia w kamieniu – oczy nabiorą ostrości, a spojrzenie intensywności.

 

Autor:

Dominik Ćwiklik
Charakteryzator filmowy, specjalizujący się w makijażu.

 

Źródło: solarium.net.pl

autor: Magdalena Bytys

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieCopyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2021