Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny jest trwały  i bezpieczny. Jego głównym celem nie jest stworzenie całego makijażu, ale poprawienie wyglądu twarzy poprzez podkreślenie oczu, brwi lub ust. Codziennie wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje i nie wymaga poświęcania mu czasu. Jednak największą jego zaletą jest to, że utrzymuje się około 4-5 lat.

Makijaż permanentny - trochę historii

 

Makijaż permanentny jest to bardzo stara, wywodząca się z Chin metoda polegająca na precyzyjnym prowadzeniu, nie przekraczając granicy naskórka barwnika pochodzenia roślinnego. Barwnik aplikowany jest tylko do górnych warstw skóry, co wyklucza pękanie naczynek i krwawienie. Dzisiaj zabieg ten wykonywany jest przy pomocy aparatu igłowego.

 

Makijaż permanentny - zalety i wady

 

Jest to metoda numer jeden na świecie służąca do naturalnego podkreślenia konturu ust, brwi i oczu. Nie jest ona oczywiście idealna. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Już następnego dnia rano możemy śmiało pokazać się w pracy. W dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać, dlatego też bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie.

 

W 4 - 5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego. W 2 tygodnie po zabiegu należy obowiązkowo przeprowadzić odpowiednie postępowanie mające na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.

 
Makijaż permanentny utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry od 2 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek. Wygląd w mgnieniu oka wpływa na poprawę samopoczucia.


Makijaż permanentny jest często wykorzystywany przez osoby prowadzące aktywny tryb życia. Można z nim pływać, biegać, uprawiać różnego rodzaju sporty - nigdy się nie rozmaże, zawsze będzie wyglądał idealnie.

 

Jego wadą jest niestety cena, która miejmy nadzieję niedługo spadnie.

 

 

autor: Agnieszka Skrzyńska - Michalczezwska

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieKomentarze

~Julka

2011-07-04 15:12

Od zawsze chciałam zrobić sobie taki makijaż. Bardzo wygodna opcja i ile czasu można rano zaoszczędzić.. Tym bardziej na lato może się przydać. Chyba pomyślę o tym poważnie... A może któraś z Was ma już taki i mogłaby podzielić się wrażeniami?

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2020