Masaż polinezyjski to jeden z najprzyjemniejszych zabiegów w ofercie wielu Spa czy gabinetów odnowy biologicznej. Nic dziwnego, spokojne i delikatne ruchy dłoni masażysty pozwalają na głęboki relaks i odprężenie nawet po bardzo ciężkim dniu. Klasyczne masaże mają to do siebie ze skupiają się przede wszystkim na aspekcie fizycznym a masaże orientalne dbają też przede wszystkim o stan naszego ducha.
Podwójne pochodzenie
Masaż polinezyjski ma aż dwa nurty - jeden pochodzący z Nowej Zelandii a drugi z Hawajów.
Bez względu jednak na pochodzenie łączy w sobie zarówno pracę nad naszym ciałem jak i nad naszą... duszą!
Masaż polinezyjski - delikatne głaskanie
Jeśli wybierzesz się na masaż wyszczuplający czy antycellulitowy zapomnij o delikatnych i subtelnych ruchach. Masażysta skupi się raczej na ugniataniu i modelowaniu całego ciała.
Całkiem inaczej jest w przypadku masażu polinezyjskiego ponieważ opiera się on na delikatnych i powolnych ruchach. Najczęściej używane techniki to zazwyczaj głaskanie i delikatne rozcieranie.
Aby jeszcze bardziej umożliwić nam relaks całość najczęściej odbywa się przy kojącej i odprężającej muzyce.
Przebieg masażu polinezyjskiego
Po krótkim wyciszeniu się i odpoczynku masażysta zaczyna od pleców, gdzie skupia się głównie na kręgosłupie. Kolejnym etapem masażu polinezyjskiego jest dokładny masaż nóg przynoszący ulgę zwłaszcza wtedy kiedy mamy problem z ciężkimi nogami. Następnie masażysta prosi o położenie się na plecach i dokładnie masuje ręce, klatkę piersiową i szyję.
Całość kończy się relaksującym masażem twarzy.
Masaż polinezyjski - korzyści
Poprawia krążenie krwi - masaż stymuluje lepsze krążenie krwi dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona i ma ładniejszy koloryt.
Przyspiesza oczyszczenie organizmu - podczas masażu polinezyjskiego szybciej usuwane są zbędne produkty przemiany materii i poprawia się odżywienie skóry.
Łagodzi bóle mięśni i stawów - masażysta podczas masażu skupia się na mięśniach i stawach tak by złagodzić bóle i napięcie mięśniowe.
Zapobiega obrzękom - podczas masażu polinezyjskiego w naszym organizmie limfa zaczyna lepiej krążyć co zapobiega jej zastojom i powstawaniu opuchnięć i obrzęków.
Dodaje energii - masaż polinezyjski skupia się na odblokowaniu kanałów energetycznych co pozwala na swobodny przepływ energii, w efekcie czego mamy więcej sił witalnych i chęci do działania.
Relaksuje - podczas tego masażu możemy głęboko odprężyć się i zrelaksować. W codziennej bieganinie rzadko kiedy mamy czas dla siebie bo zawsze jest coś pilniejszego do zrobienia. W efekcie stajemy się zmęczeni, zestresowani i ospali, a taka chwila relaksu to same korzyści dla naszego organizmu.
Przeciwwskazania
Niestety nie każdy może korzystać z dobrodziejstwa masażu, jeśli więc masz problemy z jakąś z tych dolegliwości musisz zrezygnować z masażu polinezyjskiego:
- ciąża i menstruacja
- stany zapalne skory
- nowotwory
- nadciśnienie
- miażdżyca
- gorączka
- choroby nerek i wątroby
autor: Izabela Moskal