Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Pielęgnacja skóry po opalaniu

Promienie UV oprócz korzystnego wpływu na nasz organizm mogą przyspieszyć proces starzenia skóry oraz wpłynąć na wytwarzanie plam pigmentacyjnych. A lato tego roku jest bardzo upalne. Jak więc zadbać o swoje ciało po urlopie? Mamy kilka propozycji…

Warto przyjrzeć się dokładnie swojej skórze, bo w okresie letnim jest ona szczególnie narażona na działanie promieni słonecznych, wysokiej temperatury i często także klimatyzacji. A jak powszechnie wiadomo te czynniki sprawiają, że skóra staje się nadmiernie wysuszona, łuszczy się, czasem swędzi, a zmarszczki są bardziej widoczne. Dlatego o skórę należy zadbać już przed wystawieniem jej na słońce.

 

Działanie promieni UV

 

Opalając się należy bowiem w szczególny sposób pielęgnować skórę, aby skorzystać z pozytywnych efektów działania promieni UV, nie narażając skóry na wysuszenie. Niedobór tlenu przyspiesza wytwarzanie wolnych rodników i tym samym zmniejsza metabolizm w komórkach skóry. Wolne rodniki powstają w odpowiedzi na warunki zewnętrzne oraz poprzez naturalne procesy zachodzące w organizmie. Organizm posiada własny system ochronny neutralizujący działanie wolnych rodników, między innymi rolę tą spełnia witamina E i C. W przypadku niedoboru tych witamin reakcje utleniania zachodzą intensywniej. Możemy jednak bronić się przed atakiem agresywnych cząstek tlenu. Zalecana jest dieta bogata w mikroelementy i witaminy.

 

Balsamy po opalaniu

 

Po opalaniu natomiast zaleca się stosowanie balsamów, które wpływają na przedłużenie trwałości opalenizny i zapobiegają przed utratą wody przez skórę. Gładka, nawilżona skóra opala się ładniej i lepiej niż skóra sucha która znacznie gorzej absorbuje światło, dlatego też należy regularnie stosować balsamy nawilżające po każdej kąpieli.

 

Wizyta w Spa

 

Podstawowym i koniecznym zabiegiem dla skóry wysuszonej słońcem jest złuszczanie w SPA. Polega ono na peelingu całego ciała, po którym skóra znacznie lepiej wchłania preparaty pielęgnacyjne. Złuszczanie jest zatem idealne jako zabieg wstępny, który zwiększy rezultaty zabiegu głównego. Wykonanie peelingu całego ciała za pomocą domowych sposobów jest jednak praktycznie niemożliwe. Zabiegom regenerującym powinien towarzyszyć odpowiedni nastrój. W domu nie zawsze możemy pozwolić sobie na chwilę wyciszenia. Zazwyczaj biegamy po mieszkaniu z maseczką na twarzy rozmawiając przez telefon z przyjaciółką. Nasza skóra żyje naszym życiem, zatem do lepszej regeneracji ona również potrzebuje chwili odpoczynku. Idealnym rozwiązaniem jest wizyta w SPA - pozwala odzyskać wewnętrzną harmonię oraz naładować organizm pozytywną energią.

autor: Agnieszka Skrzyńska - Michalczezwska

Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieCopyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2020