Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Płyn micelarny a mleczko do demakijażu

Niezależnie z jakich kosmetyków korzystamy podczas demakijażu ważne aby dokładne oczyszczanie twarzy stało się rytuałem w codziennej pielęgnacji. Jedynie oczyszczona skóra jest w stanie przyjąć wszystkie składniki kremu odżywczego. Zatem na jakie kosmetyki do usuwania makijażu zdecydować się odwiedzając drogerię? Kupić płyn micelarny czy może mleczko do demakijażu?

Demakijaż twarzy


Nie ma znaczenia jakiego rodzaju jest nasza cera gdyż de makijaż twarzy jest integralną częścią codziennej pielęgnacji. Zmywanie makijażu i oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne niezależnie od trybu naszego życia. Brud, pot oraz resztki makijażu zatykają pory i nie pozwalają skórze swobodnie oddychać. Nie zmywanie makijażu powoduje blokadę regeneracji skóry oraz innych procesów zachodzących na skórze każdego dnia.

Oczyszczaniea skóry to bardzo popularny zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych, polegający na usuwaniu martwego naskórka za pomocą specjalnie do tego dostosowanych peelingów. Dowiedz się więcej i wejdź: Oczyszczanie skóry

 

Zobacz gdzie możesz wykonać oczyszczanie skóry w twoim mieście:
Oczyszczanie skóry w Lublinie
Oczyszczanie skóry w Warszawie
Oczyszczanie skóry w Poznaniu

 

Kosmetyki do demakijażu


Na półkach drogeryjnych odnajdziesz bardzo wiele różnego rodzaju kosmetyków do demakijażu. Najbardziej popularne i najczęściej kupowane przez kobiety preparaty do oczyszczania skóry to płyn micelarny oraz mleczko do demakijażu. Wybierając preparat do usuwania makijażu miejmy na uwadze delikatną okolicę oczu i wybierajmy kosmetyki, które nie podrażniają i zawierają minimalne ilości konserwantów.

Zobacz również: Jak dbać o skórę?

 

Płyn micelarny


Co to takiego płyn micelarny? Otóż płyn do demakijażu zawierający w swoim składzie tzw. micele to innowacyjny kosmetyk zastępujący każdy inny preparat do usuwania makijażu. Stosowany rano i wieczorem zapewni nam idealne oczyszczanie skóry a składniki odżywcze i nawilżające są niezastąpione w codziennej pielęgnacji delikatnej skóry twarzy. Co więcej płyn do demakijażu nie zawiera substancji zapachowych ani barwników przez co nie podrażnia. Delikatna formuła kosmetyku czyni z niego idealny kosmetyk do demakijażu oczu. Płyn micelarny mogą stosować osoby o bardzo wrażliwej cerze a także noszące szkła kontaktowe. Płyn micelarny łączy w sobie właściwości mleczka do demakijażu żelu do mycia z wodą a także toniku do twarzy dlatego też decydując się na płyn możemy zrezygnować z pozostałych preparatów.

 

Zobacz polceany przez nas płyn micelarny, wejdź: Płyn micelarny Bioderma Sensibio H2O

 

Mleczko do demakijażu


Mleczko do demakijażu to także skuteczny środek na usuwanie zanieczyszczeń z twarzy jednak najlepsze efekty pielęgnacyjne uzyskamy stosując je razem z tonikiem do twarzy. Niezależnie od preferencji naszej skóry oczyszczanie twarzy jest bardzo ważne w codziennej pielęgnacji. Mleczko do demakijażu to idealne rozwiązanie dla skóry suchej. Właściwości uszczelniania bariery lipidowej czynią z kosmetyku niezastąpiony preparat do codziennej pielęgnacji w przypadku bardzo suchej i wrażliwej cery. W przypadku tłustej cery twarz najlepiej oczyszczać żelem bądź pianką do mycia twarzy przy użyciu wody.

 

Zobacz polecany przez nas żel do mycia twarzy wejdź: Żel do mycia twarzy Ziaja Pro

 

Oczyszczanie twarzy


Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na mleczko do demakijażu czy płyn micelarny, oczyszczanie twarzy powinno być dla nas codziennym rytuałem. Tylko dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń skóra twarzy jest w stanie wchłonąć wszystkie składniki kremu pielęgnacyjnego. Co więcej, zmywanie makijażu wieczorem pozwala skórze swobodnie oddychać przez całą noc.

Dokładnie oczyszczona skóra jest przygotowana na nałożenie odpowiedniego kosmetyku do twarzy. Zobacz polecane przez nas kremy do twarzy:
Krem Nivea Soft
Krem nawilżająco-regenerujący Garnier
Krem na dzień Perfecta

autor: Magdalena Bytys

 • Podobne artykuły

Komentarze

~Anna

2013-03-01 15:09

Ja tam nie mam nic przeciwko mleczku do twarzy, zawsze kupuję jeszcze tonik (wiadomo żeby skóra miała odpowiednie ph). Myślę że niezależnie czy zdecydujemy się na mleczko czy płyn micelarny jak kupimy kosmetyk dobrej marki i będziemy pamiętać o regularnym demakijażu to zapewnimy skórze z pewnością odpowiednia pielęgnację i ładny świeży wygląd.

~majeczka

2013-02-26 16:47

zdecydowanie płyn micelarny! jest o wiele lepszy niż te wszystkie tłuste mleczka, które rozmazują się paskudnie na całej twarzy, poza tym trzeba pamiętać o toniku a płyn to dwa w jednym więc jest znacznie wygodniejszy w użyciu.

~Hanna

2013-02-25 13:08

Płyn micelarny moim zdaniem jest o niebo lepszy niż mleczko. Poza tym to dwa w jednym! stosując płyn nie jest nam już potrzebny tonik do twarzy dlatego ja już od bardzo długiego czasu stosuję płyn micelarny i odwiedzając drogerie nawet nie zaglądam na półkę gdzie stoją mleczka do demakijażu.

~Hanna

2013-02-25 13:08

Płyn micelarny moim zdaniem jest o niebo lepszy niż mleczko. Poza tym to dwa w jednym! stosując płyn nie jest nam już potrzebny tonik do twarzy dlatego ja już od bardzo długiego czasu stosuję płyn micelarny i odwiedzając drogerie nawet nie zaglądam na półkę gdzie stoją mleczka do demakijażu.

~olka

2013-02-19 15:33

Osobiście jestem za płynem micelarnym! Zdecydowanie! jest droższy ale właściwie kupując mleczko do demakijażu musimy mieć także tonik więc niewiele przepłacamy a jeśli chodzi o pielęgnację skóry to nie ma co oszczędzać żeby potem dostać jakiegoś uczulenia czy coś z tych rzeczy. Poza tym płyn skutecznie ściera nawet makijaż oczu, a wiadomo że tusz nie zawsze łatwo schodzi.

~Dorota

2012-06-06 12:19

Płyny micelarne są faktycznie znacznie lepsze od mleczka - bynajmniej w mojej opinii. Delikatna skóra twarzy jest i tak ciągle narażona na ścieranie i ciągłe nakładanie i zmywanie makijażu. Najgorzej jest ze skórą pod oczami, bo jest najbardziej delikatna. Ja w momencie jak kupiłam sobie dobry płyn micelarny nie zamienie go już na żadne mleczko i tonik. Jestem bardzo zadowolona, to kilka kosmetyków w jednym! Rewelacja, i polecam go każdej koleżance.

 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • I
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • O
 • P
 • R
 • S
 • T
 • U
 • W
 • Z
 • Ś
 • Ż
Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2021