Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Ostatnio komentowane

Najczęściej komentowane

Najpopularniejsze artykuły

Skuteczny antyperspirant

Wiele kobiet ciągle nurtuje pytanie jaki jest skuteczny antyperspirant, ten w sztycie, czy w sprayu? Wybór jest naprawdę prosty!

Jak działają dezodoranty w sprayu?


Dezodorant w sprayu jest produktem dla osób nie mających problemu z nadmierna potliwością. Nasz pot jest całkiem bezwonny ale to bakterie odpowiadają za jego nieprzyjemny zapach. Jak działają dezodoranty w sprayu? Otóż one przez pewien czas hamują namnażanie bakterii, ale nie jest to zbyt długi okres. Po drugie, dezodoranty zawierają substancje zapachowe maskujące nieprzyjemny zapach potu.  Jeśli wybierzesz dezodorant z tej samej linii zapachowej co perfumy, będą nawzajem się uzupełniać ale połączenie dezodorantu o ciężkim zapachu i lekkich perfum to zabójcza mieszanka dla naszego nosa. Dezodoranty zawierają z reguły alkohol więc mogą wysuszać skórę i podrażniać ją zwłaszcza po depilacji Dla nadwrażliwców polecane są więc dezodoranty nie zawierające alkoholu.

 

Zobacz najlepsze dezodoranty w sprayu. Wejdź:

Dezodorant mineralny w sprayu Garnier Active Dry

Dezodorant perfumowany Rexona Women

 

Jak działają dezodoranty w sztyfcie?

 

Dezodorant w sztyfcie działa o wiele mocniej. Przede wszystkim hamuje samo wydzielanie potu, przez co nie mamy mokrych plam na bluzce. Jeśli masz problem z nadpobudliwością lub czeka cię stresujący dzień, koniecznie skorzystaj ze sztyftu bo areozol może być niewystarczający. Największą wadą antyperspirantów w sztyfcie jest to, że lubią tworzyć białe plamy na naszym ubraniu. Powodowane jest to solami glinu lub ałunu, które maja działanie higroskopijne przez co chłoną nadmiar wody, niestety są też odpowiedzialne za białe plamy. Na szczęście coraz więcej antyperspirantów w sztyfcie jest udoskonalanych tak aby nie zostawiały nieestetycznych śladów. Wokół nich narosło sporo kontrowersji, zwłaszcza związanych z zwiększonym ryzykiem raka i tym, że zatyka pory i hamuje wydzielanie toksyn. Jeśli chodzi o zatykanie porów to sztyftu używamy tylko pod pachami i przecież codziennie zmywamy go wodą z mydłem. Kolejnym mitem jest jakoby powodowanie raka związane z niemożnością eliminacji toksyn, ale gruczoły potowe służą do wydzielania potu, a toksyny są usuwane przez układ wydzielniczy. Są to dwa różne układy.

 

Nie wiesz jaki dezodorant w sztyfcie wybrać? Zobacz co polecamy! Wejdź:

Antyperspirant pielęgnujący w kulce Dove Original

Antyperspirant w kulce Rexona Aloe Vera

Antyperspirant w sztyfcie Nivea Deodorant Happy Time Stick

 

Dezodorant w sprayu czy sztyfcie?


Tak naprawdę wybór należy do ciebie i nie daj sobie wcisnąć produktu tylko dlatego, że jest reklamowany. Jeśli nadmierna potliwość nie jest twoim problemem a cenisz sobie świeży zapach przez cały dzień, wybierz dezodorant w sprayu ale pamiętaj, że jeśli używasz perfum powinnaś wybrać ten bezzapachowy. Co innego jeśli nadmiernie się pocisz i ciągle walczysz z mokrymi plamami, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem będzie antyperspirant sztyfcie. Wybierz go również przed stresującym dniem i koniecznie w lecie, bowiem dezodorant w sprayu, tak samo jak i perfumy, w połączeniu ze słońcem może dać bardzo brzydkie i koszmarnie trudne do usunięcia plamy i przebarwienia.

 

Ważne jest również by pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry! Dowiedz się więcej:

Jak dbać o skórę?

Pielęgnacja suchej skóry

autor: Izabela Moskal

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieKomentarze

~Karolina

2012-02-21 15:18

Od bardzo długiego czasu używam antyperspirantu w kulce Reksona Teen. Kosmetyk nie jest drogi, ma świetne świeże zapachy i na długo stanowi ochronę przed poceniem się. Jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji stosuję jeszcze dezodorant tej samej marki. Nawet w lecie nie mam problemu ani z przykrym zapachem ani z potliwością.

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2019