Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Sposoby na rozstępy

Rozstępy to problem coraz większej liczby kobiet. Niestety walka z nimi bywa nierówna i często nieskuteczna. Najlepszym sposobem jest zapobieganie ich powstawaniu przez odpowiednią pielęgnację i zabiegi.

 

Co to są rozstępy


Rozstępy są to linijne zmiany o wyglądzie przypominającym bliznę. W pierwszym stadium przyjmują barwę siną lub czerwono- niebieskawą. Wraz z upływem czasu ich barwa staje się coraz mniej intensywna i przybiera kolor kości słoniowej.
Rozstępy najczęściej są zlokalizowane na udach, brzuchu, biodrach, piersiach, pośladkach i w okolicy lędźwiowo- krzyżowej.

 

Rozstępy - przyczyny


W patogenezie powstawaniu rozstępów wyróżnia się 2 główne przyczyny. Pierwsza z nich to długotrwałe rozciąganie skóry związane z gwałtownym przyrostem masy ciała. Można to zaobserwować głównie u kobiet w ciąży.

Jako drugą przyczynę przyjmuje się zaburzenia hormonalne np. nadmierne wydzielanie kortykosteroidów lub przyjmowanie sterydów.

Jak zapobiegać rozstępom?


Aby ryzyko powstawania rozstępów zmniejszyć do minimum należy:

- zapobiegać nadmiernym przyrostom tkanki tłuszczowej przez odpowiednią dietę i aktywność fizyczną
- codziennie masować skórę np. przy nakładaniu balsamu lub podczas kąpieli szorstką gąbką lub specjalną rękawicą
- chronić skórę przed promieniowaniem UV
- kontrolować poziom hormonów w organizmie
- stosować specjalne kosmetyki przeciw rozstępom.

 

Kosmetyki na rozstępy


1. Kosmetyki pobudzające syntezę kolagenu i wzmacniające skórę powinny w swoim składzie zawierać:


- witaminy A i E
- wyciągi z soi
- ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej
- związki krzemu
- glikoproteiniany
- wyciąg z bluszczu
- wyciąg ze skrzypu polnego


2. Preparaty złuszczające zawierające :


- kwas mlekowy
- kwas glikolowy
- kwas salicylowy

 

Zabiegi na rozstępy


1. Dermabrazja - czyli mechaniczne ścieranie naskórka, wygładzenie skóry i eliminacja niedoskonałości takich jak rozstępy czy cellulit.
2. Peelingi chemiczne – za pomocą kwasu glikolowego czy TCA, prowadzą do zmniejszenia grubości warstwy rogowej naskórka i namnażają produkcję nowych komórek.
3. Mezoterapia - odżywianie skóry specjalnie dobranymi substancjami w celu pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu.
4. Laserowe usuwanie rozstępów – metoda stosunkowa nowa ale bardzo skuteczna. Poprzez delikatne uszkodzenia laser dociera do głębokich warstw skóry właściwej stymulując jej proces regeneracji.

 

autor: Izabela Moskal

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieKomentarze

~Weronika

2011-05-23 11:43

Mam nadzieję, że Twoja teoria rozstępach uwarunkowanych genetycznie nie jest prawdziwa... Moja siostra ma ten problem, co nie wróży mi dobrze;( Też nie wiem od czego to zależy, siostra jest szczupła i cały czas trzyma podobną wagę. pozostaję tylko mieć nadzieję, że mnie to ominie;)

~Kama

2010-12-23 16:16

Słyszałam, że tendencja do rozstępów uwarunkowana jest także genetycznie, ale jak naprawdę jest to nie wiem....??? Jedynie na przykładzie znajomych i swoim mogę stwierdzić, że ten problem nie dotyczy tylko grubych, czy chudych...moja znajoma - istny szczypiorek boryka się z rozstępami już dłuższy czas i nic nie pomaga, natomiast mi zdarza się przytyć, czy schudną parę kg....i nic ani jednego, na szczęście:))) Mam nadzieję, ze tak będzie zawsze:)

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2020