Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Strobing, jak go zrobić krok po kroku?

Konturowanie twarzy odchodzi do lamusa! Jego miejsce zajmuje strobing, czyli technika makijażu polegająca na rozświetleniu odpowiednich punktów twarzy. Wykonany w ten sposób make up jest szybki, odświeżający i idealny na lato.

Latem, podczas urlopu, trzeba wyglądać świeżo i promieniście – warto więc spróbować strobingu. Termin wywodzi się z fotografii i oznacza oświetlenie odpowiednich partii twarzy. Fotograf robi to za pomocą lampy błyskowej, a makijażyści używają jednego podstawowego produktu, jakim jest rozświetlacz.

Strobing to makijaż idealny na lato, bo oprócz tego, że nie wymaga nakładania wielu kosmetyków, sprawia, że twarz wygląda bardzo świeżo i naturalnie. Dodatkowo pomaga ukryć oznaki zmęczenia i oznaki starzenia.

Zobacz, jak wykonać makijaż na lato, wejdź: Makijaż na lato krok po kroku

 

Strobing, a typ cery


Makijaż wykonany techniką strobingu w stu procentach sprawdzi się u posiadaczek suchej cery. Rozświetlacz bowiem doskonale ją ożywi, a skóra nabierze letniego blasku. Przy cerze tłustej trzeba jednak zachować większą ostrożność. Skóra i tak ma tendencje do błyszczenia się, więc czy warto dodatkowo ją rozświetlać? Aby wykonać rozświetlający makijaż, wystarczy użyć odpowiednich kosmetyków, a więc bazy matującej oraz jasnego podkładu, który należy nałożyć na czoło, noc i brodę, czyli miejsca mające tendencję do samoistnego świecenia.

Jak najlepiej zadbać o tłustą cerę? Wejdź i zobacz: Pielęgnacja tłustej cery

 

Strobing krok po kroku


Pierwszym krokiem każdego makijażu jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Tak też trzeba przygotować się do wykonania strobingu. Kolejnym krokiem będzie zastosowanie rozświetlającej bazy (lub matującej dla posiadaczek cery tłusteh), która przedłuży trwałość naszego makijażu. Ważną kwestią jest wyrównanie kolorytu cery, co można osiągnąć stosując krem BB lub lekki podkład Podczas aplikacji kosmetyku trzeba zachować umiar i pilnować, by jego warstwa była cienka. Celem jest bowiem naturalny wygląd – a nie koresponduje z nim efekt maski.

Teraz najważniejszy etap strobingu, czyli nakładanie rozświetlacza. Należy za jego pomocą zaznaczyć wypukłe miejsca na twarzy: kości policzkowe, brodę grzbiet nosa i centralną część czoła. Rozświetlaczem warto podkreślić miejsce nad górną wargą (tzw. łuk Kupidyna), wewnętrzne kąciki oczu a także łuk brwiowy.

Aby osiągnąć idealny efekt rozświetlenia, trzeba zastosować odpowiedni kosmetyk. Ważne, by unikać połyskujących drobinek, a na półkach szukać produktów, które nabłyszczają.

 

fot. pompi (pixabay.com CC0)

  • Podobne artykuły
Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2021