Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Świeże warzywa - dla urody i zdrowia

Urodę poprawiają nie tylko kosmetyki. Ważne są również składniki odżywcze, które znajdziemy w świeżych owocach i warzywach. Świetnie sprawdza się tu stwierdzenie „jesteś tym, co jesz” – dlatego dbając o dobry wygląd trzeba zrócić baczną uwagę na dietę.

Słabe paznokcie, łamliwe włosy i ziemista cera – tak może objawiać się brak warzyw i owoców w codziennej diecie. Wyeliminowanie ich z jadłospisu nie tylko odbije się na wyglądzie, ale przede wszystkim na zdrowiu! Zawarte w owocach i warzywach składniki odżywcze chronią bowiem przed groźnymi dolegliwościami oraz chorobami cywilizacyjnymi.

 

Źródło młodości w warzywach


Urozmaicony jadłospis zdziała więcej niż najlepsze kosmetyki i suplementy diety. Wystarczy wybrać odpowiednie warzywa, by przez długie lata cieszyć się młodą i promienną skórą. Szczególnie wartościowe są produkty, które zawierają beta-karoten i witaminę C. Można je znaleźć na przykład w natce pietruszki, szpinaku, jarmużu, brokułach oraz warzywach liściastych. Ich jedzenie ochroni skórę przed wolnymi rodnikami, a organizm przed starzeniem się!

Dowiedz się więcej o kosmetycznych właściwościach warzyw! Wejdź i zobacz:
Dynia i jej kosmetyczne właściwości
Marchewka w kosmetyce
Ogórek i jego kosmetyczne właściwości
Pomidor i jego kosmetyczne właściwości

Piękna skóra potrzebuje również witaminy A, gdyż jej obecność dotlenia, spowalnia procesy starzenia, wzmacniając jednocześnie włókna kolagenowe. Chcąc dostarczyć witaminę organizmowi warto jeść żółte, czerwone oraz pomarańczowe warzywa i owoce – marchewkę, pomidory czy paprykę.

Chcesz dłużej wyglądać młodo? Zapobiegaj powstawaniu zmarszczek! Sprawdź, jak to zrobić, zobacz: Jak zapobiegać zmarszczkom

Jeśli chcemy ujędrnić skórę, koniecznie musimy zadbać o odpowiednią dawkę witamin z grupy B. Prawdziwą kopalnią są na przykład warzywa strączkowe, a także orzechy oraz pestki dyni i słonecznika.

Aby cieszyć się promienną cerą wystarczy pilnować, by codziennie zjadać pięć porcji owoców i warzyw. Badania naukowców udowodniły, że zmiana nawyków żywieniowych w krótkim czasie przyniesie zaskakujące efekty!

 

Najważniejsza jest jakość!


Nie od dziś wiadomo, że najwięcej składników odżywczych mają owoce i warzywa dobrej jakości. Najlepiej, by pochodziły z upraw ekologicznych i z polskich gospodarstw. Nie wszyscy mają możliwość częstych wyjazdów na wieś czy też codziennych zakupów na lokalnych rynkach. Zamiast tego proponujemy zakupy przez internet – za pośrednictwem serwisu Rolnicy.pl.

Rolnicy.pl to portal, w którym producenci żywności zamieszczają swoje oferty. Wystarczy zajrzeć do działu „Giełda rolna”, by znaleźć szeroki asortyment zdrowych i ekologicznych warzyw oraz owoców ze sprawdzonego źródła, za przystępną cenę.

W serwisie można kupić tyle warzyw lub owoców, ile akurat jest potrzebne, zarówno większą, jak i mniejszą ilość. Dodatkowym atutem jest możliwość bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą i zadanie mu wszystkich nurtujących pytań.

autor: Katarzyna Stępień

  • Podobne artykuły
Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2021