Szukaj

Miasto
Region
Wybierz kategorię
%string_wybierz_oferte_specjalna%
Cena / Os (PLN)

od

do

REKLAMA

Najpopularniejsze artykuły

Termin ważności kosmetyków

Kupując kosmetyki do pielęgnacji zwracamy uwagę przede wszystkim na ich właściwości. Jednak równie ważny jest termin przydatności kosmetyków, które stosujemy. Przeczytaj czym może grozić używanie przeterminowanych kosmetyków.

Kremy, balsamy, mleczka


Każdy z tych produktów powinien mieć na opakowaniu termin przydatności, ale jeśli go nie ma to jest to czas od 6 do 12 miesięcy. Oznaki świadczące o tym, że czas przydatności minął to dziwny zapach a także zmiana koloru i konsystencji.

 

Nie wiesz jaki balsam do ciała wybrać? Zobacz polecane przez nas kosmetyki:

Balsam Garnier Nawilżająca Pielęgnacja 7 dni w tygodniu

Balsam do ciała Avon Planet Spa African Shea Butter

Balsam ultranawilżający Eveline Extra Soft

 

Tusz do rzęs


Dobrze użytkowany tusz powinien wystarczać na około 6 miesięcy. Pmiętajmy jednak aby szczelnie go zamykać i nie wpompowywać powietrza do środka. Jeżeli zauważymy, że tusz kruszy się lub zmienił konsystenscję a po nałożeniu na rzęsy szczypie, koniecznie trzeba kupić nowy.

 

Zobacz jak pielęgnować rzęsy by były gęste i mocne: Jak dbać o rzęsy?

 

Podkład do twarzy


Podkład do twarzy jeżeli będzie szczelnie zamknięty oraz chroniony przed wilgocią i światłem, powinien posłużyć przez okres około pół roku.  Trzeba jednak zwracać uwagę na dziwny zapach, zmianę barwy czy konsysytencji. Jeżeli pojawią się te oznaki trzeba wymienić kosmetyk.

 

Kosmetyki prasowane


Kosmetyki tego typu (cienie oraz pudry) są bardzo trwałe i wytrzymałe. Przy dobrym użytkowaniu mogą posłużyć nawet 4 lata. Niepokojące oznaki, na które powinniśmy być uczuleni to dziwny zapach, zmiana koloru oraz konsystencji - kosmetyk stał się bardzo twardy.

 

Poznaj najlepsze kosmetyki prasowane. Wejdź i zobacz:

Cienie do powiek Inglot Freedom System

Puder prasowany L'oreal Infallible Never Fail Powder

 

Szminki i pomadki


Tego typu kosmetyki powinny służyć przez około 3 lata. Jeżeli zauważymy dziwny zapach, zmianę barwy i struktury, oznacza to, że termin ważności kosmetyków już minął.

 

Perfumy


Przechowywane w ciemnym i suchym miejscu powinny zachować niezmieniony zapach przez około rok. Jednak każda zmiana nuty zapachowej, zabarwienia oraz pojawienie się osadu będzie świadczyć o tym, że termin przydatności minął.

 

Perfumy są najlepszym przyjacielem nie tylko kobiet. Zobacz jakie marki można kupić w znanej perfumerii Sephora: Perfumy w Sephorze

 

Konsekwencje używania przeterminowanych kosmetyków


Nie można używać przeterminowanego kosmetyku. Warto pamiętać, że grozi to niezbyt przyjemnymi konsewkencjami. Można podrażnić skórę, nabawić się różnego rodzaju uczuleń a nawet zapalenia spojówek. 

autor: Izabela Moskal

  • Podobne artykuły
Dodaj komentarz

Treść komentarza:

Imię: Miasto: kod: Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie

dodaj komentarz i zarejestruj mnieKomentarze

~Wera

2012-01-16 14:30

Warto zwracać uwagę na termin ważności kosmetyków, ale na szczęście daty ważności są długie. A kosmetyki kupuje się po to aby ich używać a nie ozdabiać półki w łazience :) Raz zdarzyło mi się, że dopiero po jakimś czasie zorientowałam się że podkład do twarzy ma dziwną konsystencję. Na szczęście nie miałam żadnych podrażnień na twarzy ale od razu wyrzuciłam przeterminowany kosmetyk i kupiłam nowy.

~Emilia

2012-01-13 14:42

Ja zawsze sprawdzam datę ważności wszystkich kosmetyków jakie mam w domu. Moja znajoma kiedyś podrażniła sobie oczy poprzez używanie starego tuszu do rzęs. Jego konsystencja zupełnie się zmieniła przez to też podrażnił wrażliwą okolicę oczu. Dlatego też uczulam wszystkie kobiety aby nigdy nie korzystały z kosmetyków którym skończyła się data ważności, niezależnie czy to tusz do rzęs, balsam do ciała czy mleczko.

~Klaudia

2012-01-12 14:17

Kiedyś używałam dobrego podkładu do twarzy. Miałam go już długo i nigdy nie sprawdzałam jego daty ważności. W momencie gdy zaczął mieć inny zapach niż zawsze a jego konsystencja zmieniła się wtedy zerknęłam na datę ważności - oczywiście okazał się przeterminowany. Co więcej na policzkach zrobiło mi się lekkie podrażnienie. Dermatolog przepisał mi odpowiednią maść i niedoskonałości szybko zniknęły ale tym razem pilnuje dat ważności wszystkich kosmetyków a w szczególności takich jakie używa się do twarzy.

Copyright (c) by NOCOWANIE.PL Sp. z o.o. 2010-2020